event burgee venue burgee

Näsijärven Kevytveneranking 2010

Näsijärven Purjehdusseura - Näsijärvi Segelsällskap ry

Lopullinen tulos 5.9.16:35

505 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 10, Scoring system: Sijapiste
Rank Fleet Nat SailNo Boat HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st 505 FIN 8632 Jari Hamström Tuomas Laurila EMK KuoPS 1.0 1.0 (4.0) 1.0 3.0 2.0 12.0 8.0
2nd 505 FIN 8678 Eino Laitinen Thomas Castren ESF HSS 3.0 2.0 1.0 2.0 (5.0) 1.0 14.0 9.0
3rd 505 FIN 8748 Jouni Valli Iiro Jaakonsaari MPS N 5.0 4.0 2.0 3.0 2.0 (11.0 DSQ) 27.0 16.0
4th 505 FIN 8924 Raimo Raita Juha Nurmela V-71 2.0 5.0 3.0 (11.0 DNS) 1.0 7.0 29.0 18.0
5th 505 FIN 8873 Tapani Elovirta Ari Peltoniemi HSK 4.0 3.0 5.0 4.0 (8.0) 4.0 28.0 20.0
6th 505 FIN 7284 Erkka Ikonen Jukka Suonpää TaPS (11.0 DNC) 8.0 8.0 5.0 7.0 3.0 42.0 31.0
7th 505 FIN 8620 Markus Wikar Ossi Karlström SSJ 7.0 7.0 6.0 (11.0 DNS) 4.0 11.0 OCS 46.0 35.0
8th 505 FIN 8585 Henri Räty Jukka Saren LP N 6.0 6.0 7.0 (11.0 DNS) 11.0 OCS 5.0 46.0 35.0
9th 505 FIN 7781 Hannu Pöyry Juha Pietilä VVK 8.0 9.0 9.0 (11.0 DNS) 6.0 6.0 49.0 38.0
10th 505 FIN 8746 Jari Mäkelä Teemu Vastamäki TaPS (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 66.0 55.0

Lightning Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 7, Scoring system: Sijapiste
Rank Fleet Nat SailNo Boat HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Lightning FIN 14958 Masi VIII Kimmo Aromaa Pirita Aromaa Mika Aromaa M (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 8.0 5.0
2nd Lightning FIN 14364 Nikea Samppa J Salminen Tero Kotimäki, Heikki Nurmi JVS 1.0 5.0 3.0 (8.0 DNS) 2.0 4.0 23.0 15.0
3rd Lightning FIN 15369 Pilvetär Lauri Hemming Antti Varheenmaa WSF Maria Hemming HSK (4.0) 3.0 2.0 4.0 3.0 3.0 19.0 15.0
4th Lightning FIN 15189 Godspeed Pyry Aalto Eeli Suutari-Jääskö Sari Aalto TP 2.0 2.0 4.0 3.0 (6.0) 6.0 23.0 17.0
5th Lightning FIN 14352 Sini Eppu Pötry Jukka Pötry Riitta Kangas TP (5.0) 4.0 5.0 5.0 5.0 5.0 29.0 24.0
6th Lightning FIN 14638 Gamma Matti Leppänen Mari Leppänen Arttu Leppänen TP 7.0 (8.0 DNF) 6.0 8.0 DNS 4.0 2.0 35.0 27.0
7th Lightning FIN 12908 Lola Timo Järvinen Timo Kettunen Petri Mäkinen JVS 6.0 6.0 (7.0) 2.0 7.0 7.0 35.0 28.0

Vikla Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 11, Scoring system: Sijapiste
Rank Fleet Nat SailNo Boat HelmName CrewName Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Vikla FIN 29860 Simo Lehtinen Pertti Purola PPS BSF 1.0 2.0 1.0 1.0 1.0 (12.0 DNC) 18.0 6.0
2nd Vikla FIN 30450 Sabel Kai Saarhelo Mikko Saarhelo BSF 3.0 1.0 3.0 2.0 3.0 (12.0 DNC) 24.0 12.0
3rd Vikla FIN 29965 Claus Carpelan HSK Riku Vääriskoski HSK 2.0 3.0 2.0 3.0 5.0 (7.0) 22.0 15.0
4th Vikla FIN 30558 Jukka Kotisalo Eija Kotisalo LrPS 4.0 (6.0) 4.0 5.0 2.0 2.0 23.0 17.0
5th Vikla FIN 29019 Aurora Timo Nurmi Tommi Isotalo LrPS (10.0) 4.0 5.0 4.0 4.0 5.0 32.0 22.0
6th Vikla FIN 30030 Pasi Kalliala Mirja-Liisa Marttila MP 6.0 5.0 7.0 (12.0 DNS) 7.0 1.0 38.0 26.0
7th Vikla FIN 30502 Love Boat Hanna-Leena Lehtinen Juha Lehtinen HSK 5.0 7.0 6.0 (12.0 DNS) 6.0 4.0 40.0 28.0
8th Vikla FIN 29642 Anni Toija Pekka Toija TPS 7.0 8.0 (12.0 DNC) 6.0 8.0 6.0 47.0 35.0
9th Vikla FIN 30808 Carpe Diem Mats Nylund Johanna Nylund SSÄ 8.0 9.0 8.0 7.0 (10.0) 8.0 50.0 40.0
10th Vikla FIN 30480 Mikko Kuusisto Janne Hollo HSK LP 9.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNS 9.0 3.0 57.0 45.0
11th Vikla FIN 27231 Kari Nyqvist Ruusu-Maria Nyqvist BSF SSÄ (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 72.0 60.0



Sailwave Scoring Software 2.02 build 5
www.sailwave.com